Navrhnout zdarma Vaše vlastní hřiště u Vás doma nebo na zimním stadionu!

Více o povrchu

POVRCH NOVÉ GENERACE FERRAX COURT

Společnost Ferrax sport s.r.o. má v oblasti sportovních povrchů bohatou historii a vyvíjela povrch FERRAX COURT za účelem vytvořit pružnou, ale zároveň vysoce trvanlivou vrstvu pro sportovní hřiště. Společně se specialisty v oboru plastů a jejich použití v náročných podmínkách, jsme pro Vás připravili nové materiály pro tenisové kurty, hokejová hřiště, košíkovou, házenou a další sporty. Nabízíme taktéž originální treninkové desky pro speciální účely, zejména pro hokej. Povrch můžete využít i k jiným nesportovním účelům jako kvalitní podlahu do garáží či teras. Komponenty pro výrobu sportovního povrchu jsou dováženy z Kanady či Německa a zaručují u našich výrobků výborné mechanické vlastnosti, které chrání pohybové ústrojí sportovců. Vyvinutý povrch nové generace se liší hlavně v použití materiálu a uplatňuje se nejen v krytých halách, ale i pro venkovní použití. Pro venkovní použití vykazují vysokou světlostálost, odolnost proti UV záření a atmosférickým vlivům. Speciální plastové povrchy na hřiště přinášejí nejen výborné podmínky pro vlastní hru, ale i nízkou náročnost na údržbu a konstrukce jednotlivých dílů vychází z dlouholeté zkušenosti.

Tyto moderní rohože se vyznačují vysokou odolností, nenáročnou údržbou, snadnou výměnou poškozených dílů a jednoduchou manipulací. Použité materiály jsou zdravotně a hygienicky nezávadné, nezatěžují životní prostředí a po skončení své životnosti je plně recyklovatelný. Materiál je stabilizován proti UV záření, přičemž respektuje rozdílnost klimatických pásem. Díly jsou zkonstruovány tak, aby v maximální míře chránily pohybové ústrojí sportovců. Svojí pružností a houževnatostí zbraňují otřesům kloubů, brání nárazovému poškození svalů, což se projevuje zejména při skocích, náhlém zastavení, startech nebo obratech sportujících. Jednotlivé díly, to znamená čtverce, lajny a dilatační díly jsou vyrobeny ze směsí vysoce kvalitního polyethylenu. Povrch se sestavuje ze čtverců o rozměru 245x245x15 mm. Tyto jednotlivé díly jsou opatřeny tzv. zámky, kterými se vzájemně velmi snadno spojují nebo naopak snadno rozebírají. Lajny se na hřišti tvoří vkládáním dílů o rozměru 50x245x15 mm.

Umělý povrch leží na pevném podkladu celoročně, není zapotřebí jeho ukládání na zimu nebo jiná speciální ochrana. Ferrax court se klade na tvrdý bezprašný povrch, zbavený nečistot a nerovností. Nejlépe vyhovuje živičný podklad nebo beton, možno pod. Nespornou výhodou povrchu je perforace, díky ní je zaručen dokonalý odtok dešťové, nebo oplachové vody. Hru tak lze zahájit velmi krátce po dešti.

Instalace povrchu je velmi rychlá, např. povrch pro tenis je položen během jediného dne. Povrchy mají i další významnou výhodu a tou je jejich snadná údržba. Postačí oplach vodou, nebo vysání průmyslovým vysavačem (např. spadané listí). Povrchy se vyrábí v široké barevné paletě, materiál je probarven ve hmotě, nedochází proto k odírání, odlupování nebo jiným změnám na povrchu, takže není nutno obnovovat lajny. Povrchy se dodávají v předmontovaném stavu, to znamená včetně lajn a dilatací. Jednotlivé díly jsou číslovány, uloženy na paletě, se kterou je možnost pomocí vozíku popojíždět po hřišti desky dle přiloženého montážního plánu poskládat. Povrchy jsou položeny přímo dodavatelem, nebo si je dle podrobného návodu můžete poměrně snadno složit sami.